Päivitetty 5.9.2021
Logo   Etusivu Yhdistykset Hallinto Tapahtumat Dokumentit

Suomalaisten Eläkeläisten Keskusliiton hallitus 2021–2022
 

Pirkko Sinkkonen
Puheenjohtaja

Esa Tuuri
Varapuheenjohtaja

Marja-Leena Sundström
Sihteeri

Vuokko Aspfors Toivonen
Taloudenhoitaja

       

Kaija Ahonen
Jäsen

Veikko Hirvo
Jäsen

Eino Mäkelä
Jäsen

Reijo Burtsov
Jäsen
       

Ritva Jokinen 
Jäsen

Virpi Korhonen
Varajäsen

Eeva-Liisa Huuki
Varajäsen

Atte Toivonen
Kunniapuheenjohtaja

 
 
Järjestön luottamushenkilöt 2021–2022 ja heidän yhteystietonsa

Puheenjohtaja
Pirkko Sinkkonen
Tuvvägen 9, lgh 1205
136 39 Handen
072-201 56 79 070-58 000 55
pirkko.sinkkonen@telia.com

Varapuheenjohtaja
Esa Tuuri
Galoppvägen 47
177 59 Järfälla
08-580 177 63
073-069 40 63
esa.tuuri@gmail.com

Sihteeri
Marja-Leena Sundström
Kullerstensvägen 67
137 61 Jordbro
076-428 45 36
marjaleenas42@gmail.com

Taloudenhoitaja
Vuokko Aspfors Toivonen
Åsögatan 149, lgh 1401
116 32 Stockholm
070-479 97 91
vuokkoaspforstoivonen@
hotmail.com

Hallituksen jäsen
Kaija Ahonen
Saffransgatan 52
424 42 Angered
031-943 934
070-233 80 93
kaijamarjatta.ahonen@
gmail.com

Hallituksen jäsen
Veikko Hirvo
Tegvägen 46
175 53 Järfälla
08-580 161 22
076- 269 33 25
veikko.hirvo@bredband.net

Hallituksen jäsen
Eino Mäkelä
Stora Hundensgata 563
136 64 Brandbergen
070-605 41 49
eino.make@gmail.com

Hallituksen jäsen
Reijo Burtsov
Tegvägen 36
175 53 Järfälla
070-514 75 34
reijo.burtsov@bredband.net

Hallituksen jäsen
Ritva Jokinen  

Rosmaringatan 36 lgh 1601
424 47 Angered 
rovaskainen@gmail.com
 

Hallituksen varajäsen
Virpi Korhonen
Ringdansvägen 1
196 37 Kungsängen
073-936 90 85
virpi@jukolakerho.se

Hallituksen varajäsen
Eeva-Liisa Huuki
Riddarbolsvägen 14
762 95 Rimbo
072- 232 84 10
eeva-liisa_huuki@hotmail.se

Kunniapuheenjohtaja
Atte Toivonen
070-540 88 0 3
atteeriktoivonen@hotmail.com

Tilintarkastaja

Kalevi Tuovila
Flottarvägen 55
873 71 Nyland
073-334 39 49
tu.kalevi@luukku.com

Varatilintarkastaja

Sirkka Matalalampi
Karlsbergsvägen 2
591 97 Motala
070-730 70 26
sirkka.m@hotmail.se

 


Vaalivaliokunta

Hilkka Hakeros, kokoonkutsuja
Hammarängsvägen 4
137 55 Tungelsta
070-589 98 42
hakeros.hilkka@gmail.com

Vaalivaliokunta


Ritva Sireeni
Allmogevägen 18, lgh 1301
177 57 Järfälla
08-580 25 864
070-159 39 65
ritvasireeni@msn.com

 

 

Yhteystiedot
Suomalaisten Eläkeläisten Keskusliitto, Ruotsi
Finska Pensionärernas Riksförbund i Sverige
c/o Pirkko Sinkkonen  
Tuvvägen 9, lgh 1205 
136 39 Handen  
Puh. 070-580 00 55
Sähköposti:
pirkko.sinkkonen@telia.com
Käyntiosoite
Söderbymalmsvägen 8
13645 Handen

Plusgiro 167680-8
Org.nr. 802416-4165

Jäsenyys
SEKL:n jäseneksi voi liittyä suoraan jolloin jäsenmaksu on 120 kr /vuosi. Yhdistyksen jäsenmaksu on 200 kr + 10 kr jäsentä kohden. Jäsenmaksu on maksettava maaliskuun viimeiseen päivään mennessä joka vuosi ja näin on jäsenellä äänioikeus huhtikuun liittokokouksessa.
© Suomalaisten Eläkeläisten Keskusliitto